Prawdziwy Lider MLM

(aktualizacja 2018-09-23)

MLM a marketing

Systemy MLM (Multi Level Marketing) istnieją już od XIX wieku. Nie jest to więc nowość. Problemem jaki występuje w aktualnej sytuacji jest to, że większość MLM-ów działa tradycyjnie po staremu czyli np. biega po ludziach z listy ciepłego marketingu. A właśnie czy dzisiejszy liderzy wiedzą tak naprawdę coś na temat marketingu?

  • czy wiedzą co to jest grupa docelowa i to że produkty są dla grupy docelowej a nie dla wszystkich?
  • czy dostrzegają, że gospodarka się zmieniła; że żyjemy w czasach Internetu i nawet w Polsce nie da się już zasłaniać tym, że ludzie nie mają dostępu do Internetu?
  • czy rzeczywiście robią to o czym mówią, czy też po prostu powtarzają opisy schematów, które powstały lata temu?

W biznesie, np. MLM, nie produkt jest kluczowy. Liczy się:

Lider

lider_mlm_1

Lider to człowiek, który działa długo. Większość ludzi poddaje się po 3-6 miesiącach. Lider to osoba, która znajduje działający, sprawdzony model i powtarza go.

Lider to osoba, która myśli o sobie dobrze. Czy wiesz, że przeciętny człowiek wystawia sobie ocenę 2 w pięciostopniowej skali ocen. Nie 5 mimo że sam się ocenia. To czysty ABSURD wynikający z lat tradycyjnej edukacji oraz wpływu środowiska (rodzina, koledzy, praca).

Dla lidera nie ważne jest co było w przeszłości, lider jest ponadto. Lider jest ponad LPO:

Lęk przed oceną

Ogromna ilość ludzi robi różne rzeczy (mimo, że wewnętrznie nie chce), przychyla się do poglądów (których wewnętrznie nie akceptuje) właśnie w obawie przed oceną innych. I znów odwołamy się do badań, z których wynika, że oceny innych w ogóle nie wpływają na nasze życie. Nie ma znaczenia jak ktoś nas ocenił. Liczy się nasza ocena (samoocena). Jedyne prawo do oceny (samooceny) mamy my sami ? i oceniamy się na 2. ABSURD. Nie bój się, wyceń swoją wartość na 5 i nie pozwól nikomu tego zmienić, mimo że

Lider jest na celowniku

Jeśli działasz w biznesie to wystawiasz się na ocenę innych. Możemy powiedzieć więcej, jeśli robisz coś dobrze i odnosisz sukcesy to na 100% znajdą się ludzie, którzy Ci dowalą.

Czy Ty jako lider jesteś na to gotowy?

Spowodowane jest to tzw. projekcją, czyli przenoszeniem swoich problemów (brak sukcesów, szare życie) na innych. Prawdziwy lider zna swoją wartość i dlatego nie pozwala innym wpływać na swoją samoocenę. Opinia innych ludzi nie ma dla niego znaczenia, gdyż nie lęka się oceny innych.

Duży wpływ ma na nas kultura amerykańska, gdzie powszechnie ocenia się inne osoby i dlatego ludzie nie robią tego co chcą i nie mówią tego co myślą.

Weźmy przykład z branży estradowej. Znana piosenkarka, liderka w branży, jest dość kontrowersyjna a to powoduje wiele, również negatywnych ocen. Bierze ona za koncert powiedzmy 80000 zł (jeden występ) a oceniają ją ludzie, którzy zarabiają załóżmy 2000 zł/mies (jeden koncert piosenkarki = 40 miesięcy pracy oceniających). Jak Ty jako lider możesz bazować na ocenie innych, gdy jest taki dystans między Tobą a oceniającymi? Nie porównuj się, nie zniżaj się do poziomu oceniających. Pomyśl o tym, gdy następnym razem usłyszysz krytykę swojej osoby wypowiedzianą przez innych.

„Liderzy zarabiają znacznie więcej niż ich zwolennicy.”
T. Harv Eker
Bogaty albo biedny. Po prostu różni mentalnie!
Certyfikat Jacek Paciorek ? Lider MLM. Warszawa, 2011-05-7,8

Jaki jest Twój Prawdziwy Partner do biznesu MLM?

https://blog.jacekpaciorek.pl/prawdziwy-partner-do-biznesu-mlm/


Zobacz artykuły o MLM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przewiń na górę