Sposób myślenia a rezultaty

Coraz więcej badań, jakie są prowadzone, wskazuje że Twoje wyniki zależą od tego jak myślisz i o czym myślisz. Czy to są nowe odkrycia ???

Zapytam Henry’ego Forda (1863 – 1947), człowieka, który zbił fortunę na pomaganiu olbrzymiej ilości ludzi w swobodnym przemieszczaniu się.

portret Henry Ford 1919
„Jeśli myślisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli myślisz, że nie potrafisz ? również masz rację.”
Henry Ford

Tak więc jak myślisz? potrafię czy nie potrafię

Tak jak myślisz tak masz. Taki budujesz świat wokół siebie. I takie masz rezultaty w tym czym się zajmujesz. Wszystko zależy od tego jak myślisz.

Najdziwniejszy Sekret

A teraz kilka przykładów myślenia.

Minął listopad, kiedy rejestrowaliśmy spółki LTD na „starych” zasadach:

  • potrafię – super mam niezwykłą okazję aby porozmawiać o korzyściach jakie daje MM Biznes moim klientom;
  • nie potrafię – eeee tam, poczekam jak wszystko wróci do normy i się tym zajmę.

Jest grudzień, dalej rejestrujemy spółki LTD mimo, że nadciągają zmiany od Nowego 2015 Roku:

  • potrafię – super jest koniec roku, świetny moment żeby zamknąć działalność w Polsce, zapomnieć o czymś takim jak Zakład Utylizacji Szmalu, wyjść spod zależności od US i wreszcie spokojnie prowadzić biznes zamiast dotować … Tak właśnie teraz jest niesamowita okazję aby porozmawiać o korzyściach jakie dadzą spółki LTD i LLC moim klientom;
  • nie potrafię – eeee tam, teraz idą święta, kto tam będzie rozmawiać o biznesie, wszyscy kupują prezenty i martwią się o pieniądze. Poczekam, po Nowym Roku się tym zajmę.

Będzie styczeń, kiedy wszystkie znaki na niebie i na ziemi wskazują, że będzie istnieć Polska, Unia Europejska, Wielka Brytania, USA, Dubaj, Hongkong a ludzie będą dalej prowadzić biznes:

  • potrafię – Hurra Nowy Rok, nowe życie, jaki wspaniały okres aby podnosić na wyższy poziom biznes moich starych i nowych znajomych. Natychmiast porozmawiam z nimi jak to jest kiedy tylko raz w roku składa się dokumenty do księgowości w Londynie i ma się 10 000 GBP kwoty wolnej od podatku;
  • nie potrafię – kurde, wszyscy dochodzą do siebie po Sylwestrze, 10-go muszą płacić ZUS, do 30 kwietnia będą rozliczać podatki w Polsce. Co za martwota, pójdę poszukać sobie jakiejś roboty, na pewno jakąś znajdę …

A za 10 lat jak będzie wyglądać Twoje życie:

  • potrafię – napisz sam/a gdzie będziesz;
  • nie potrafię – eeee tam, nie chce mi się nic pisać i nic robić. I dalej nie mogę zrozumieć dlaczego inni mają a ja nie.

To jest taki kwantowy model.

Potrafię, czyli mam energię, koncentruję się na tym czego pragnę. A tam gdzie koncentruje się uwaga, płynie energia i pojawiają się wyniki.

Nie potrafię, czyli myślę o niczym, rozpraszam energię, którą mam, pożytkuje ją na codzienne sprawy (dryfuję). Robię to samo co do tej pory i oczekuję, że życie nagle zacznie wyglądać inaczej … a tu wciąż to samo …

Czy jest aż tak źle 😉 Skoro dobrnąłeś/aś do końca to … potrafisz 🙂

PS Wracając do listopada …

  • potrafię – zarobiłem ponad dwa razy tyle co w najlepszym z dotychczasowych miesięcy w MM Biznes …
  • nie potrafię – eeee tam, to tylko wyjątek potwierdzający regułę …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przewiń na górę