Sekrety Zdrowej Wody

Czy wiesz, że … ?

flaga-who

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO – World Health Organization) ponad 80% współczesnych chorób ma bezpośredni związek z jakością wody pitnej.

Żyjesz dzięki wodzie

wodospadCiało dorosłego człowieka składa się w 70% z wody. Już kilkuprocentowy spadek jej ilości
powoduje dysfunkcje w pracy organizmu. Spośród wszystkich składników znajdujących się w żywej komórce woda występuje w największych ilościach. Jej zawartość wynosi 70 ÷ 98%:

  • mięśnie 75%
  • mózg 70-85%
  • kości 50% !!! w żywym organizmie
  • krew 93%

Woda uczestniczy w przebiegu większości reakcji metabolicznych. Woda stanowi środek transportu wewnątrzustrojowego, np. produktów przemiany materii, substancji odżywczych, hormonów, enzymów. Reguluje temperaturę i uczestniczy w reakcjach hydrolizy. Woda utrzymuje odpowiednią wilgotność w gałce ocznej, stawach, chroni i amortyzuje ważne dla życia narządy.

Woda w Twoim kranie

kranPonad 97% związków chemicznych rozpuszczalnych w wodzie jest absolutnie niewidocznych i niewyczuwalnych przez Twoje zmysły. Nie znasz smaku oraz zapachu ołowiu, rtęci, chromu, kadmu, azotanów, pestycydów, rakotwórczych węglowodorów. Woda w kranie wydaje się czysta ale … mogą tam być zawarte toksyczne związki i pierwiastki, których nie jesteś w stanie wyczuć.

Działanie  uboczne chloru

chlorWoda jest często uzdatniania np. chlorem. Posiada on silne właściwości bakteriobójcze, przez co nie pozwala na rozmnażanie się bakterii w wodzie wodociągowej.

Chlor powoduje jednak skutki uboczne. Jest on substancją aktywną, co skutkuje powstawaniem przy jego udziale 250 toksycznych, mutagennych związków.

Międzynarodowa Agencja Chorób Nowotworowych informuje, że 59 związków chloru organicznego zasługuje na miano sprawców raka u ludzi i zwierząt!

e-book „Sekrety Zdrowej Wody”

Więcej o wodzie dowiesz się w darmowym e-booku

sekrety-zdrowej-wody-okladkahttp://mojawodazycia.pl/

Brak wody

Najczęściej nie zauważasz braku wody w Twoim organizmie. Mogą Ci to zasygnalizować np. Twoje emocje. Wynika to z tego, że 15 go 45 miliardów komórek w Twoim mózgu składa się w 70-85% z wody.

Czy wiesz, że … ?

Depresja i drażliwość mogą być spowodowane w dużej mierze brakiem wody. Jeśli Twoje dzieci są kapryśne i zmęczone, daj im szklankę wody. Samemu wypij też jedną lub dwie szklanki. Twoja odporność na stres spada wraz ze spadkiem poziomu wody w organizmie.

Picie zamiast jedzenia

piciePicie ośmiu szklanek wody dziennie uchroni Ciebie przed przybieraniem na wadze. Pozwoli nawet na zrzucenie kilku kilogramów przy nadwadze. Pragnienie może być często mylone z głodem, a więc gdy jesteś „głodny” wypij jedną lub dwie szklanki wody.

?Zasługujesz na zdrowie i szczęście.
Czysta woda jest tego początkiem.?

Zobacz jak uzyskać zdrową, żywą wodę i dlaczego to jest takie ważne. Z poniższego darmowego e-booka dowiesz się:

  • Jakie są najnowsze zaskakujące odkrycia naukowców dotyczące wody?
  • Jak sprawić, by woda nabyła prozdrowotnych właściwości?
  • Jaką wodę pić, a o jakiej lepiej zapomnieć?

sekrety-zdrowej-wody-okladkahttp://mojawodazycia.pl/

ikona Zastrzeżenie ikona o uzdrawianiu ikona

Wiedza o metodach ikona uzdrawiania jest przekazywana ikona informacyjnie. W razie zastosowania korzystasz z niej na własną odpowiedzialność. Pamiętaj o skonsultowaniu się z osobą, do której masz ikona zaufanie, to może być np. ikona lekarz …


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przewiń na górę