Samodyscyplina

Są tysiące czynników wpływających na Twój sukces. Czy któryś z nich jest dla Ciebie niezbędny, najważniejszy, decydujący?

samodyscyplina-02Tak jest jeden taki czynnik, bez którego wszystkie pozostałe po prostu nie zadziałają. Ten czynnik to:

Samodyscyplina

Samodyscyplina to umiejętność zmuszania się do robienia tego co należy, kiedy należy, niezależnie od tego, czy masz na to ochotę.

samodyscyplina-03Co należy? To co jest ważne dla Twojej przyszłości a nie pilne jak np. odebranie telefonu, który natarczywie brzęczy.

Kiedy należy? Tu i teraz. Ludzie przedsiębiorczy nie odkładają pomysłów i ich realizacji na późną starość. Natychmiast podejmują akcję. Planują i ściśle przestrzegają zaplanowanych wg ważności zadań.

Bez ochoty? Właśnie tak. Wyjście ze strefy komfortu, gdzie wszystko jest quasi bezpieczne i przyjemne pozwoli Ci na samorozwój i zrobienie kolejnego krok w kierunku sukcesu. A to wymaga pracy nad sobą.

Dlaczego tak trudno jest przestrzegać samodyscypliny?

Naturalną skłonnością jest dążenie do wykonanie niezbędnych czynności w sposób prostszy i łatwiejszy. Powstają nawyki kształtowane latami przez środowisko, system edukacyjny oraz Twoją najbliższą rodzinę. Wykonujesz standardowe czynności, których rezultat jest przewidywalny w Twojej strefie komfortu. Czujesz się bezpiecznie.

Osiągnięcie sukcesu wiąże się z koniecznością zmian w Twoim życiu. To wymaga pracy oraz bardzo często przeciwstawienia się otoczeniu, które nie rozumie tych zmian i nie jest w nich osobiście zainteresowane. Czyli najbliżsi najczęściej nie tylko Cię nie wspierają ale nawet czasami zdecydowanie przeszkadzają Ci w Twoich działaniach. Z ich punku widzenia chcą dobrze, ale ich dobrze to nie koniecznie dobrze dla Ciebie.

Co zrobić aby wypracować w sobie samodyscyplinę?

Planowanie. Zainteresuj się zarządzaniem sobą w czasie. Planuj z dużym wyprzedzeniem oraz analizuj wykonanie planu. Zapisuj plany oraz ich realizacje.

samodyscyplina-04Zmiana środowiska. To jacy ludzie Cię otaczają, decyduje ty tym kim Ty jesteś. Poszukaj w Twoim otoczeniu ludzi, którzy już osiągnęli sukces. Oni bardzo chętnie dzielą się wiedzą to tym jak tego dokonali. Najprostsza droga do sukcesu to powtórzenie tego co zrobił już ktoś kto osiągnął sukces. Jeśli nie ma takich ludzi wokół Ciebie to uczęszczaj na szkolenia, konferencje, prezentacje, webinary związane z rozwojem osobistym, biznesem lub pasjonującą Ciebie dziedziną życia. Tam na pewno pojawiają się ludzie, którzy Ci pomogą.

To nie jest łatwe ale nagroda na końcu tej drogi warta jest podjętego wysiłku.

zasada-osiagania-sukcesu-2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przewiń na górę