Głodówki lecznicze (niejedzenie)

Głodówka to jeden z najprostszych naturalnych sposobów na zachowanie zdrowia oraz przywracanie zdrowia.

Głodówka lecznicza – powstrzymujesz się od jedzenia, czasowo przestajesz jeść. Inaczej post. Przy dłuższych głodówkach leczniczych wprowadzasz organizmu w stan ketozy dietetycznej.

Głodzenie – sytuacja kiedy zaczynasz konsumować tkankę mięśniową po tym jak już został zużyty nadmiar tłuszczu. Niebezpieczne!

Plusy głodówki leczniczej: jeśli jesteś chory/a przewlekle to to jest sposób na skuteczne wspomaganie organizmu w jego naturalnych sposobach leczenia. Twój organizm to najlepszy lekarz.

Jerzy Zięba o głodówkach leczniczych

Fakty – kiedy człowiek lub zwierze jest chore to organizm przestaje chcieć jeść. Organizm przechodzi w fazę regeneracji, usuwania toksyn. Zaczyna się proces naturalnego leczenia. Nie przeszkadzaj wtedy organizmowi, nie wmuszaj mu na siłę jedzenia. W czasie choroby organizm w stanie naturalnej głodówki leczniczej, dosłownie zjada to co jest mu niepotrzebne, czyli np. chorą tkankę (w tym raka!).

Pamiętaj, że najlepszym Twoim lekarzem jest Twój organizm. Zwracaj uwagę na jego podpowiedzi. Większość leków zagłusza naturalne sygnały organizmu.

Fakty – człowiek spokojnie bez jedzenie przetrwa 30 dni. Uwaga: trzeba wtedy pić dużo wody. Jeśli już to stosuj tą opcję stopniowo a nie nagle 30 dni. I trzeba być wtedy pod opieką lekarza a co najmniej domowników (świadomych tego co Ty wtedy przechodzisz).

Jedz raz dziennie

Hormon wzrostu w znaczny sposób wpływa na Twoją sprawność fizyczną i umysłową. Z wiekiem jego produkcja w organizmie spada a od niego zależą m.in. procesy opóźniające starzenie. Okazuje się,  że jeśli przerwy pomiędzy Twoimi posiłkami wynoszę co najmniej 12 godzin do 18 godzin, to wzrasta produkcja hormonu wzrostu niezależnie od Twojego wieku. Bingo!

Alfabet Jerzego Zięby. P jak post

Alfabet Jerzego Zięby. P jak post, ciąg dalszy

Zauważ, że powyższe 2 filmy zniknęły z 'pewnego’ kanału … Na szczęście jest „Niewygodna wiedza” … dla kogo niewygodna …

Astma

Mam objawy astmatyczne, podobno skłonności genetyczne, gdyż u mnie w rodzinie ta choroba przewlekła występuje. Bardzo rzadko już używam sterydów. Żyję normalnie a przede wszystkim o wiele lepiej niż wtedy gdy miałem bardzo silne objawy astmy i trudności z oddychaniem. Zmniejszyły się objawy zadyszki oraz ciągłe świsty a nawet charczenie w płucach. To dostrzegają osoby, z którymi mam częsty kontakt i wiedzą jak było wcześniej. Dobiegam do pociągu 🙂 i odzyskuje normalny oddech w kilka minut, bez objawów duszenia. Wcześniej potrzebowałem pół godziny żeby dojść do siebie.

Wcześniej po każdym spacerze były nieprzyjemne odczucia.  Teraz spaceruję nawet szybkim krokiem do godziny dziennie i wracam do domu w pełni sprawny bez objawów astmy.

Moje doświadczenia

Już bardzo często jem raz dziennie ok. godz. 17-18-ej.

Proces zmian w moim zdrowiu zależał od wielu czynników. Wymienię je w kolejności, która wg mnie się do tego przyczyniła:

  • Rytuały Tybetańskie (nagranie z opisem moich bardzo ważnych doświadczeń). Uprawiam od listopada 2015 r.
  • spacery, regularnie codziennie min. 30 min. szybkiego marszu (pracujące mięśnie to pompa dla krążenia Twojej limfy);
  • Dieta Niskiej Entropii m.in. wg dra Marka Rolanda oraz zgodna z zaleceniami lamów tybetańskich;
  • suplementacja, stosuję regularnie suplementy DuoLife. Wiedzę czerpię m.in. z Konferencji „Żyj Świadomie„;
  • jedzenie raz dziennie;
  • głodówki lecznicze. To, że jest to na ostatnim miejscu listy wynika wyłącznie z tego, że od niedawna to stosuję.

Uwaga: pijesz dużo wody kiedy nie jesz! Generalnie pamiętaj o piciu wody.

Piszę ten artykuł w sobotę. Dzień wcześniej w piątek nic nie jadłem. Dosłownie nic. Natomiast piłem dużo wody. Nawiasem mówią nie ma to w moim przypadku nic wspólnego z religią ale warto wiedzieć, że większość religii ma w sobie wpisany post:

  • u chrześcijan piątki oraz Wielki Post;
  • u muzułmanów ramadan;
  • w buddyzmie ascetyczna praktyka zwana ?dhutanga? (?potrząsnąć? lub ?ożywić?).

Z życzeniami zdrowia i wolności 🙂
Jacek 'Hodża’ Paciorek


Zobacz moje PUBLICZNE OŚWIADCZENIE z deklaracją wspierania działań Jerzego Zięby niezależnie od „zewnętrznych” okoliczności:

PUBLICZNE OŚWIADCZENIE: Jerzy Zięba o groźbach karalnych

https://blog.jacekpaciorek.pl/publiczne-oswiadczenie-jerzy-zieba-o-grozbach-karalnych/


Zobacz artykuły o zdrowiu

ikona Zastrzeżenie ikona o uzdrawianiu ikona

Wiedza o metodach ikona uzdrawiania jest przekazywana ikona informacyjnie. W razie zastosowania korzystasz z niej na własną odpowiedzialność. Pamiętaj o skonsultowaniu się z osobą, do której masz ikona zaufanie, to może być np. ikona lekarz …


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przewiń na górę