Blog Jacek 'Hodża' Paciorek

Wiedza dla Wolności

RSS 2.0

Zug – Dolina Krzemowa kryptowalut

(aktualizacja 2019-05-21)

Co to jest dobry i zły pieniądz? Po czym to rozpoznać? Posłuchaj wykładu Rafaela Badziaga, którego znam osobiście od stycznia 2015 r. z Projektu Sukces.

Projekt Sukces: Jacek ‚Hodża’ Paciorek, Rafael Badziag. Warszawa 2015-01-09,10,13

Dobre i złe pieniądze – indywidualista

Małe sprostowanie: Złoto znacznie spadnie na wartości, jak będzie możliwe wydobywanie złóż z asteroidów. Na nich złoto jest dość powszechne i wtedy złoto straci miano metalu rzadkiego.

Zdecydowanie zajmuję się kryptowalutami i też uważam, że są w stanie zachować wartość, oraz że ta wartość rośnie w czasie. Zgłębiam ten temat od wielu miesięcy i pasjonuje mnie on coraz bardziej. Już wkrótce nowa kryptowaluta DasCoin umożliwi Tobie płacenie tą kryptowalutą w ponad 60 mln. terminali płatności mobilnych, takich które obsługują m.in. karty Visa i MasterCard.

(aktualizacja 2019-05-21)
Poniższy artykuł ma znaczenie historyczne. Budowanie społeczności przez firmę NetLeaders zakończyło się 30-go listopada 2018. Od 14-go maja 2019 po podziale blockchain DasCoin, kryptowaluta DasCoin (DASC) została zastąpiona przez GreenPower (GRN):

Centrum operacyjnym nowych działań jest DasWallet
www.daswallet.com


http://netleaders.com/

Spółka DasFinacial, zarządzana przez Terry O’Hearn, będąca częścią konsorcjum NetLeaders (które wprowadza DasCoin) jest zarejestrowana w mieście … Zug w Szwajcarii 🙂 Sam Projekt NetLeaders zaczął się jeszcze w 2014 r. właśnie w Szwajcarii.

Jacek Hodża Paciorek i Terry O’Hearn. Konferencja NetLeaders Warszawa 2017-06-25

I jeszcze technologia blockchain. Blockchain NetLeaders został napisany od podstaw (to nie jest kopia skryptów Bitcoina) przez Daniela Dąbka. Tak, tak polskiego pochodzenia. Daniela poznałem osobiście na Konferencji NetLeaders w Warszawie w czerwcu tego roku, gdzie było ponad 2000 uczestników.

Daniel Dąbek i Jacek ‚Hodża’ Paciorek. Konferencja NetLeaders, Warszawa 2017-06-25

Zastosowania finansowe technologii blockchain NetLeaders to tylko wierzchołek góry lodowej. Inteligentne (smart) kontrakty (takie jak w Ethereum), mikropłatności (takie jak w Dash) z czasem potwierdzania transakcji do 6 sek., portfele sprzętowe, niezależne od NetLeaders, czyli WebWallety z zabezpieczeniem sprzętowym w postaci Validatora.

Bardzo ważne jest zastosowanie technologii blockchain NetLeaders do obsługi dużych projektów międzynarodowych takich jak towarowy korytarz subsaharyjski łączący Ocean Atlantycki z Oceanem Indyjskim przez Kongo, Ugandę i Tanzanię. Będzie zawierać w sobie autostradę, kolej, rurociągi oraz cała infrastrukturę obsługową. Projektem zarządza przedsiębiorca afrykański Benunula Nunumisa, założyciel i dyrektor MWAPORC.

Benunula Nunumisa, założyciel i dyrektor MWAPORC

Moje spółki operują w Tanzanii, moim wspólnikiem jest Tanzańczyk i znam te sprawy na bieżąco m.in. przez Blaira Bakera, który jeszcze w styczniu tego roku, na konferencji NetLeaders w Polsce, przekazał mi informacje o rozmowach NetLeaders z Rządem Tanzanii.

Jacek Hodża Paciorek i Blair Baker. Konferencja NetLeaders warszawa 2017-01-07

Blair Baker odpowiada w NetLeaders za DasPayment, czyli wyjście DasCoin na giełdy zewnętrzne w I kwartale 2018 r. oraz za wprowadzenie aplikacji DasPay do płatności mobilnych w docelowo ponad 60 mln. punktów handlowych na świecie od II kwartału 2018 r.

DasCoina możesz jeszcze kupić za … eurocenty.

Ile będzie kosztować w przyszłości za kilka lat? Zobacz jakie są ceny na Ethereum i Dash po tym jak już wiadomo, że zwiększyła się infrastruktura płatności tymi kryptowalutami.

Crypto-Currency Market Capitalizations

https://coinmarketcap.com/

A DasCoin nie musi budować infrastruktury tylko wchodzi w gotową sieć płatności mobilnych, ponad 60 mln. puntów handlowych. Aplikację DasPay podłącza firma Carta Worldwide, której Dyrektorem Generalnym jest Brian Semkiw.

Jak wybierasz projekt kryptowalutowy to patrz jakie są jego perspektywy, jakie firmy za tym stoją, jacy ludzie go stworzyli i kto nim zarządza. Kryptowaluty rosną w cenie bo to wynika już z samej technologii. Ale o tym, które będą docelowo funkcjonować na rynku zdecyduje to kto i co stoi za danym projektem.

Jacek 'Hodża' Paciorek


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Cytat dnia

"Twoje ciało domaga się wody: nie jesteś chory, jesteś spragniony: nie lecz pragnienia lekami!"
Fereydoon Batmanghelidj

Kurs KryptoFastlane

Logo

kryptowaluty | technologia blockchain | aktywa cyfrowe praktycznie
przycisk rejestracji

 

"Tam gdzie kieruje się uwaga, płynie energia i poprawiają się wyniki."

T. Harv Eker
"Informacja (wiedza) jest formą energii."
Jacek 'Hodża' Paciorek

Konto radykalnie lepsze

Logo

  • środki u odbiorcy natychmiast
  • znakomite kursy wymiany walut
  • jedna karta - wiele walut
  • otwarcie konta w kilka minut

https://www.revolut.com/pl-PL/referral/jaceko6t/


Blog: Revolut – konto radykalnie lepsze


Żyj po swojemu. Płać po swojemu.

Logo

Z Twisto robisz zakupy w sklepach stacjonarnych oraz w internecie i samemu wybierasz, kiedy chcesz za nie zapłacić – od razu lub nawet do 45 dni od zakupu! Bez opłat i bez odsetek.

https://www.twisto.pl/rejestracja/?promo=JACEKP25Karta jak abonament

Kategorie na blogu

kategoria-biznes-pn
kategoria-rozwoj-osobisty-wt
kategoria-finansowy-alfabet-sr
kategoria-narzedzia-cz
kategoria-zdrowie-pt