Blog Jacek 'Hodża' Paciorek

Trust Mózgów

Jest jedna rzecz, która łączy ludzie, którzy sami osiągnęli bogactwo. Jest to władza, którą uzyskali dzięki zorganizowanej i rozumnie ukierunkowanej wiedzy. Aby to osiągnąć tworzą:

Trust Mózgów, Superumysł, MasterMind

 

Trust mózgów to zorganizowany wysiłek dwóch lubi więcej osób, zmierzający do ściśle określonego celu w atmosferze harmonijnej współpracy.

Trust Mózgów daje władzę. Władza jest niezbędna do zdobycia pieniędzy, jak również do utrzymania już zdobytych.

Z życia

W 2012 roku pracował w Warszawie Trust Mózgów, który stworzyłem. Wynikiem jego prac było wsparcie przy tworzeniu i działaniu Fundacji Światło dla Afryki, której jestem jednym z fundatorów. Na spotkaniach było nas najczęściej od 4 do 6 osób. Spotykaliśmy się regularnie co tydzień.

Można powiedzieć, że posiedzenia Zarządu Fundacji, które odbywają się obecnie regularnie co tydzień są kontynuacją wcześniejszych działań Trustu Mózgów. Część członków tego Trustu Mózgów weszła do Rady Fundacji i bierze aktywny udział w jej działaniach.

Cechy dobrze dobranego Trustu Mózgów

 1. Korzyści ekonomiczne, występują zawsze i zostało to wielokrotnie sprawdzone w praktyce, kiedy przedsiębiorca otacza się grupą szczerze oddanych mu ludzi, działających wraz z nim w duchu harmonijnej współpracy. To tworzy podwaliny przyszłego biznesu, doprowadzając niejednokrotnie do tworzenia się wielkich fortun. Jest to czynnik, który jednoznacznie określi Twój przyszły status finansowy.
 2. Zasady psychiczne, każda para umysłów, które ze sobą współgrają, tworzy trzecią niewidzialną siłę, która przypomina trzeci umysł.

Jak to działa?

Umysł jest pewną formą energii. Kiedy umysły grupy ludzi harmonijnie ze sobą współpracują to ich wspólny potencjał rośnie. Można powiedzieć, że dodają się do siebie. To tak jak z połączonymi szeregowo bateriami, których napięcia się sumują a tym samym mogą uruchomić o wiele większą maszynę. Jedna bateria czasami nie jest w stanie nawet poruszyć maszyny ale już połączenie kilku to sprawia. Tak samo jest w Truście Mózgów. Każdy z członków może nie być sposobny aby uruchomić wielkie przedsięwzięcie ale wspólne działanie zdecydowanie tak i to z nadspodziewaną łatwością.

trust-mozgow-dzialanieTrust Mózgów dysponuje wiedzą i doświadczeniem, których pojedyncza osoba nie jest w stanie zgromadzić w ciągu całego życia. Co ważne, to to, że energia wytworzona przez harmonijnie działający Trust Mózgów, staje się dostępna dla każdego z członków Trustu Mózgów.

trust-mozgow-zwrotKażdy umysł jest jednocześnie stacją nadawczą i odbiorczą do wymiany myśli (energii myśli).

Praktycznie

Harmonijna współpraca (złota zasada) jest podstawą. Bez harmonii nie ma Trustu Mózgów. Powstanie on tylko wtedy, gdy każdy z członków potrafi stłumić swoją własną osobowość i zapomnieć o własnym interesie.

Czas potrzebny do zharmonizowania umysłów to ok. 10-20 min. Dopiero po tym czasie umysły łączą się i harmonizują.

Trust Mózgów może składać się z dowolnej ilości osób, poczynając od dwóch. Natomiast najlepsze rezultaty wspólnej pracy osiąga się, gdy grupa liczy 6-7 osób.

Częstotliwość spotkań. Regularnie, najlepiej dwa razy w tygodniu. Minimum raz w tygodniu.

Trust Mózgów Warszawa, Złote Tarasy, 2017-04-08. Marcin Drzewiecki, Ania Ratajczyk, Jacek Jagliński i Jacek 'Hodża' Paciorek.

Forma spotkań. Jeśli to tylko możliwe to osobiste spotkania. Wtedy następuje największy sprzęg myśli. Jeśli członkowie są rozrzuceni po świecie, lub są w podróży to konferencje on-line z użyciem komunikatora internetowego Skype, pokoju webinarowego lub telefonu.

Jeżeli nastąpiło niefortunne połączenie umysłów to taki sojusz należy zerwać. Jeśli jedna z osób nie współpracuje harmonijnie należy ja natychmiast wykluczyć, w przeciwnym razie postawiony cel nie będzie możliwy do osiągnięcia.

Przykłady Trustów Mózgów (fortun)

Andrew Carnegie
Andrew Carnegie
Andrew Carnegie (1835-1919), amerykański przemysłowiec i filantrop, założyciel Carnegie Steel Company, stworzył Trust Mózgów składający się z około pięćdziesięciu ludzi, połączonych określonym celem wytwarzania i sprzedawania stali. Swego czasu był to najbogatszy człowiek na świecie a zaczynał jako biedny emigrant ze Szkocji.

Henry Ford
Henry Ford
Henry Ford (1863-1947), amerykański przemysłowiec, twórca metody pracy zwanej fordyzmem, założyciel znanej fabryki samochodów, koncernu Ford Motor Company, dysponował stale pracującym Trustem Mózgów złożonym z ok. 20 osób. Henry Ford zaczynał swoją działalność przygnieciony biedą i brakiem wykształcenia a po 25 latach stał się jednym z najbogatszych ludzi Ameryki. W skład jego Trustu Mózgów wchodzili tacy znani ludzie jak: Thomas Alva Edison (1847-1931), Harvey Firestone (1868-1938), John Burroughs, Luther Burbank (1847-1926).

Z życia

Na szkoleniu Projekt Sukces jednym ze stawianych zadań uczestnikom było właśnie stworzenie Trustu Mózgów z osób poznanych na szkoleniu.

Po więcej informacji sięgnij do opracowań:

 1. Prawa Sukcesu według Napoleona Hilla, Lekcja 1, Superumysł – wprowadzenie. Napoleon Hill
 2. Myśl! … i bogać się. Podręcznik człowieka interesu, rozdział X, Dziewiąty krok do bogactwa: Siła „Trustu Mózgów”. Napoleon Hill
Trust Mózgów

2 myśli na “Trust Mózgów

 1. Witaj Damianie w Klubie 🙂
  Ja studiowałem i dalej uwielbiam … czystą fizykę 😉 Natomiast od 6 lat jestem zdecydowanym przedsiębiorcą i na tym się koncentruję. Również pasjonują się potęgą jaką reprezentuje nasz mózg i generowane przez niego myślenie.
  Jak najbardziej jestem za propagowaniem wśród ludzi wiedzy, którą my już mamy, gdyż niestety mają jej bardzo mało (z grzeczności nie napiszę wcale). Klasyczne szkoła w ogóle tego nie uczy.
  W Tuście Mózgów występują różni ludzi i o to chodzi by łączyć różne doświadczenia. Trust Mózgów jest luźnym związkiem ludzi, którzy chcą się wspierać w realizacji ich celów.
  Natomiast jako specjalistów do różnych zadań potrzebujemy ekspertów w danej dziedzinie. Oni też mogą być w Truście Mózgów jeśli tak zdecydujesz i oni sami akceptują tą ideę.
  Nie ma przypadkowych przypadków 🙂 Tak więc jesteśmy w kontakcie i działamy!
  Z życzeniami Wolności 🙂

 2. Witam panie Jacku. Dziekuje za artykul. Wlasnie wrocilem do polski po 18 latach. Szukam bogactwa ?
  Studiuje metafizyke od lat i potrafie poslugiwac sie silami umyslu. Po przeczytaniu mysl i bogac sie dostrzeglem ogromny potencjal trustu mozgow. Przyjechalem do polski z zamiarem zainicjowania akademii tworcow. Chcialbym promowac sily podswiadomego umyslu i dzielic sie swoja wiedza z rodakami. Pytanie do pana. Jak znalezc ta pierwsza osobe do rozpoczwcia konwersacji. Czy powiniennem szukac kogos kto potencjalnie planuje zarobic pieniadze w tej samej dziedzinie co ja. A moze tylko osoby ktora jak ja zglebia tajniki praw umyslu. Rozumie ze nie przypadkiem natrafilem na pana blog ????

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przewiń do góry