Blog Jacek 'Hodża' Paciorek

Wiedza dla Wolności

RSS 2.0

Przykazania bogactwa Fastlane Milionera

Okazuje się, że aby zbudować dochodowy biznes na lata a wręcz pokolenia, trzeba przestrzegać pewnych zasad. Można wtedy mieć i duże przychody i dużo czasu. Tak naprawdę w wolności finansowej chodzi o czas.

Czas jest Twoim najważniejszym aktywem

Chodzi o to abyś żył wg własnego planu dnia, takiego jaki Tobie odpowiada a nie jest wymuszony przez innych ludzi lub sytuacje. I skala przychodów nie może być związana bezpośrednio z zaangażowaniem Twojego czasu. Docelowo czas ma być dla Ciebie.

Jest 5 przykazań bogactwa, które powinieneś uwzględnić na Twoje drodze do wolności:

przykazania-bogactwa-fastlane-milionera

Przykazanie potrzeby

Przedsiębiorczość to dostrzeganie i wyszukiwanie potrzeb celem ich jak najlepszego zaspokojenia. Jeśli znajdziesz potrzebę u ludzi i będziesz w stanie ją zaspokoić, to ludzie będą gotowi płacić Tobie za Twój serwis lub Twoje produkty. To jest podstawowe przykazanie, stanowiące wyjście do bogactwa. To co oferujesz, czym się zajmujesz musi być odpowiedzią na potrzeby innych ludzie lub firm (firmy też tworzą ludzie).

Przykazanie wejścia

Tu odniosę się do konkurencji. Twoja konkurencja będzie Cię obserwować i kopiować każde dobre rozwiązanie, które wprowadzisz. Tak już jest, to jest powszechna metoda działania. Częściowo możesz się chronić patentami.

Jeżeli zbudowanie Twojego biznesu wymaga dużego zaangażowania, czyli trzeba wykonać dużą pracę na wejściu (kapitał, czas, systematyczność) to nie łatwo to będzie powtórzyć i niewielu się znajdzie, którzy się za to wezmą. To co wymaga dużego wejścia, da Ci przewagę.

Wiele nawet dużych firm nie będzie się w to angażować. Poczekają aż to zrobisz i … wyślą Ci ofertę kupna Twojego biznesu. Przemyśl i … SPRZEDAJ! Wystartujesz do następnego biznesu z zupełnie innej pozycji.

Wiele MLM-ów nie spełnia przykazania wejścia. Każdy tam może wejść często za stosunkowo niskie pieniądze (pakiet startowy). Czyli w systemie jest dużo ludzi, którzy mają takie same niskie koszty wejścia i najczęściej oczekują bardzo dużo za prawie nic nie robienie. To nie tak. W MLM-ie możesz zarabiać i to bardzo DUŻE pieniądze ale

MUSISZ BYĆ WYJĄTKOWY

Jeśli będziesz tak jak pozostali to … będziesz mieć to co w większości mają pozostali. Wyjątkowość to tak naprawdę pełne zaangażowanie.

Zobacz artykuł Marketing sieciowy a przedsiębiorczość

Przykazanie kontroli

Skoro mówimy o Twoim biznesie to ma być on Twój. Czyli Ty masz nad nim kontrolę. Od Ciebie zależy jakie usługi lub produkty dostarczasz, komu, za ile itd. Jeśli pracujesz dla kogoś np. jesteś w firmie MLM to musisz się liczyć z tym, że to oni mają kontrolę a tym samym władzę wprowadzania zmian, które nie koniecznie są dobre dla Ciebie.

Kontrolujesz kiedy jesteś szefem własnej firmy. Wtedy Ty masz władzę ale i pełną odpowiedzialność. Nie ma na kogo zwalić winy. Ludzi biznesu odnoszący sukcesy odpowiadają za to co robią.

Jeśli już zdecydujesz się na własny biznes  to pamiętaj, że może on być zarejestrowany również poza Polską. W Projekcie Fenix CashFlow zakładamy spółki LTD w Wielkiej Brytanii, spółki LLC w Delaware w USA, rozliczamy VAT-MOSS np. ze sprzedaży elektronicznej w Unii Europejskiej.

fenix-cashflow-logo-mitko-2

http://fenixcashflow.pl/

Ważne! Porażka nie jest katastrofą.

„Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej.”
Henry Ford

Droga do sukcesu wiedzie przez kolejne porażki. To jest droga przedsiębiorcy.

Przykazanie skali

Myśl w dużej skali. To skala zdecyduje o wielkości Twojego biznesu. Czyli wybieraj taki który możesz rozbudowywać.

Jeśli prowadzisz własną działalność gospodarczą i robisz wszytko samemu to niestety ale masz tylko 24 godziny. Szukaj możliwości delegowania zadań i wykorzystywania dźwigni w biznesie.

Skala zależy od ilości sprzedanych produktów lub usług oraz od ceny tych produktów. Biznes to są cyfry, to jest matematyka.

Przykazanie czasu

Czas to Twoje najważniejsze aktywa. Jeśli Twój biznes zabiera Tobie cały czas to nie jest to wolność nawet kiedy już zarabiasz pieniądze. Naucz się delegować zadania, wykorzystywać outsourcing. Ty masz kierować Twoim biznesem a nie w nim pracować.

Prawo realizacji

W każdym biznesie na początku jest praca. Ogromna praca. Nie wystarczy mieć dobry pomysł, znaleźć potrzebę na rynku. Liczy się tylko realizacja pomysłu. To wymaga zaangażowania a więc trzeba podwinąć rękawy i wziąć się do roboty. Tak wygląda start. I nie potrzebujesz mieć na początek niczego więcej poza określeniem celu do którego zdążasz. Kiedy ‚Wszechświat’ zorientuje się, że Ty się nie wycofasz, że jest to Twoja żądza a nie zwykła mrzonka, to zacznie otwierać przed Tobą kolejne drzwi do bogactwa, która cały czas były, tylko Ty ich nie dostrzegałeś.


„Fastlane Milionera, złam kod bogactwa”, MJ DeMarco. To pozycja która, wg mnie, należy do kanonu „lektur obowiązkowych biznesu„.

Jacek 'Hodża' Paciorek


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Cytat dnia

"Twoje ciało domaga się wody: nie jesteś chory, jesteś spragniony: nie lecz pragnienia lekami!"
Fereydoon Batmanghelidj

Kurs KryptoFastlane

Logo

kryptowaluty | technologia blockchain | aktywa cyfrowe praktycznie
przycisk rejestracji

 

"Tam gdzie kieruje się uwaga, płynie energia i poprawiają się wyniki."

T. Harv Eker
"Informacja (wiedza) jest formą energii."
Jacek 'Hodża' Paciorek

Konto radykalnie lepsze

Logo

  • środki u odbiorcy natychmiast
  • znakomite kursy wymiany walut
  • jedna karta - wiele walut
  • otwarcie konta w kilka minut

https://www.revolut.com/pl-PL/referral/jaceko6t/


Blog: Revolut – konto radykalnie lepsze


Żyj po swojemu. Płać po swojemu.

Logo

Z Twisto robisz zakupy w sklepach stacjonarnych oraz w internecie i samemu wybierasz, kiedy chcesz za nie zapłacić – od razu lub nawet do 45 dni od zakupu! Bez opłat i bez odsetek.

https://www.twisto.pl/rejestracja/?promo=JACEKP25Karta jak abonament

Kategorie na blogu

kategoria-biznes-pn
kategoria-rozwoj-osobisty-wt
kategoria-finansowy-alfabet-sr
kategoria-narzedzia-cz
kategoria-zdrowie-pt