Blog Jacek 'Hodża' Paciorek

Wiedza dla Wolności

RSS 2.0

Limited Liability Company (LLC)

Jedna z form rejestracji działalności biznesowej w USA, amerykański odpowiednik spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Rejestrujemy spółki w USA w stanie Delaware, ze względu na najbardziej liberalne zasady rejestracji i prowadzenia spółek LLC w tym stanie.

seal-of-delaware

Czy wiesz, że … ?

Ponad milion różnego rodzaju podmiotów biznesowych jest zarejestrowanych w stanie Delaware. To więcej niż ma mieszkańców ten stan.

Limited Liability Company jest spółką transparentną, gdzie właściciel jest niewidoczny. Spółka jest rejestrowana przez upoważnionego członka (lub członków) zarządu ‚Managing Member(s)‚, który ma prawo reprezentować i prowadzić spółkę do czasu wyboru oraz zatwierdzenia jego następcy.

llc-flag-of-the-united-states

Charakterystyka spółki LLC

Ochrona prawna (majątku) właściciela znacznie silniejsza niż w przypadku działalności gospodarczej. W przypadku braku naruszeń zakazów związanych z handlem narkotykami, ludźmi, bronią itp. sąd amerykański nie ujawnia właściciela firmy, czyli chroni własnych podatników.

Ochrona przed egzekucją komorniczą. Komornik nie ma dostępu do właściciela spółki LLC.

Brak składki ZUS. Spółka LLC nie nakłada na właściciela żadnych obowiązków ubezpieczeniowych oraz emerytalnych i jednocześnie nie zabezpiecza świadczenia takich usług. Właściciel takiej spółki może dobrowolnie wykupić dowolne ubezpieczenia zdrowotne i emerytalne.

Brak kosztów prowadzenia księgowości podatkowej , w tym księgi przychodów i rozchodów. Jeżeli spółka nie prowadzi usług dla i nie handluje ze Stanami Zjednoczonymi to nie ma obowiązku prowadzania księgowości. Płaci się w takim wypadku zryczałtowany podatek roczny z góry i nie ma znaczenia jakie obroty ma spółka LLC. Jeśli jest prowadzona działalność handlowa ze Stanami Zjednoczonymi to wchodzą w grę zarówno podatki lokalne jak i federalne a to pociąga za sobą obowiązek prowadzenia księgowości.

Brak uciążliwości księgowo-podatkowo-kontrolnych. Tak jak w powyższym przypadku, spółka nie podlega organom kontrolnym, gdyż nie prowadzi działalności na terenie USA a zryczałtowany podatek od spółki został zapłacony z góry.

Brak deklaracji i terminów księgowych. W związku z brakiem wymogów księgowych, nie składa się żadnych miesięcznych deklaracji. Zryczałtowany podatek został zapłacony z góry, czyli nie ma żadnych zobowiązań podatkowych w ciągu roku.

Brak ewidencji środków trwałych, funduszy socjalnych, amortyzacji, ewidencji, itp. Wynika to z braku obowiązku prowadzenia księgowości.


Zapisz się na darmowy biuletyn!


Zgadzam się z Polityką Prywatności


Zobacz jaką potęgę tworzy Twoja spółka – wpis Potęga spółek.

Jacek 'Hodża' Paciorek


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Cytat dnia

"Gdy skupiasz się na zadaniu lub roli w pracy, która współgra z Twoimi naturalnymi silnymi stronami, wchodzisz na ścieżkę najmniejszego oporu, stan Flow."
Kalendarze 366 dni MOCy

Kurs KryptoFastlane

Logo

kryptowaluty | technologia blockchain | aktywa cyfrowe praktycznie
przycisk rejestracjiAkademia ADVN Warszawa

Promoterzy AD:vantage - korzyści za pracę
2019-10-22 wtorek 14:00 - 18:00

banner

 

 

?>

Nowości logo

Bezpośrednie polecanie

od 2019-07-17

  • poziom 1 - 5%
  • poziom 2 - 1%
  • poziom 3 - 1%
  • poziom 4 - 1%
  • poziom 5 - 1%

 

"Tam gdzie kieruje się uwaga, płynie energia i poprawiają się wyniki."

T. Harv Eker
"Informacja (wiedza) jest formą energii."
Jacek 'Hodża' Paciorek

Projekt Fenix CashFlow

Logo

Wsparcie przy zakładaniu, rejestracji oraz obsłudze księgowej spółek LTD (UK) i LLC (USA). VAT MOSS w Europie.

Karta jak abonament

Kategorie na blogu

kategoria-biznes-pn
kategoria-rozwoj-osobisty-wt
kategoria-finansowy-alfabet-sr
kategoria-narzedzia-cz
kategoria-zdrowie-pt