Blog Jacek 'Hodża' Paciorek

Wiedza dla Wolności

RSS 2.0

Gra zespołowa

Doświadczenie gry zespołowej da Tobie dużo do myślenia i najprawdopodobniej wpłynie na Twoje dalsze postępowanie w życiu a na pewno doprowadzi do dużych zmian.

Z życia

Byłem na szkoleniu ?Finansowy Luz?, zorganizowanym przez Biznes Instytut w lutym 2013 r. Przechodziliśmy tam 10 kroków finansowej edukacji wg programu ?Bogatego Ojca? (Rich Dad) Roberta Kiyosaki. Graliśmy wiele razy w grę CASHFLOW 101, w tym zespołowo.

cashflow-plansza-600

Plansza do gry CASHFLOW

 

W grę zespołową zagrałem właśnie tam pierwszy raz w życiu. To było NIESAMOWITE DOŚWIADCZENIE. Mieliśmy wszyscy całym zespołem wyjść z Wyścigu Szczurów i przejść na Szybki Tor, czyli tam gdzie żyją i działają ludzie bogaci. I … wszyscy wyszliśmy, mój zespół był pierwszy. Nie jedna osoba została bogata, tylko wszyscy …

Jak to było możliwe, że w tak szybkim tempie i wszyscy naraz dokonaliśmy zmiany (w grze) w naszym życiu? Kluczem jest GRA ZESPOŁOWA. Okazuje się, że ludzie bogaci, przebywający w kwadrantach B ? Biznes i I ? Inwestowanie grają z reguły zespołowo i mają w związku z tym osiągnięcia.

To jest styl życia, który wymaga zaufania, czyli rzeczy nieodzownej w biznesie. Kiedy zgromadzisz wokół siebie zespół ludzi zaangażowanych i wzajemnie się wspierających to sprawy idą do przodu w niezwykle szybkim tempie.

Przestaje się liczyć dobro jednostki, wszystko jest nastawione na osiągnięcie celu. Nie musisz myśleć o sobie, gdyż i tak wiesz, że sukces osiągniesz razem z zespołem. Wspierasz innych mając świadomość, że reszta robi dokładnie to samo dla Ciebie.

Ja jako ostatni z zespołu osiągnąłem niezależność finansową dającą mi wstęp na szybki tor. Ale nie miało to znaczenia, gdyż i tak założenia gry zespołowej dawały mi GWARANCJE wyjścia w Wyścigu Szczurów. Mogłem się więc całkowicie poświęcić dla pozostałych. To było jednocześnie trudne, wymagające żelaznych nerwów jak i zdumiewające, gdyż w ogóle przestały mieć dla mnie znaczenie moje pieniądze oraz moje indywidualne działania. WSZYSTKO POŚWIĘCIŁEM DLA ZESPOŁU I WSZYSCY OSIĄGNĘLIŚMY SUKCES.

… I wychodzisz z Wyścigu Szczurów na Szybki Tor … razem z całym zespołem.

To była gra, które symuluje rzeczywistość i daje mocno do myślenia. A jak jest w realnym życiu? Gdzie mogą funkcjonować takie zespoły? Jasne, że w biznesie i pracy. Również w … domu. Przecież rodzina też może funkcjonować jako zespół a tym samy szybciej osiągać postawione cel, nawet te związane z uzyskaniem niezależności finansowej. Jeśli jest wzajemna akceptacja, szacunek, wsparcie, obie strony rozumieją się nawzajem i pomagają sobie w sytuacjach codziennych jak i trudnych niecodziennych to idą w tym samym kierunku a nie ścierają się ze sobą i tym samym koncentrując się na celu … osiągają go.

Jest jeszcze jedna ważna rzecz. Musi być przywódca. Tak działamy razem. Razem dyskutujemy, razem podejmujemy decyzje z tym, że jeśli jest konflikt lub brak zgody na wybór rozwiązania to właśnie przywódca ma ostateczny głos. To on pilnuje obranej strategii i interweniuje w sytuacjach kryzysowych. Zastanów się kto jest w Twoim zespole przywódcą, szanuj go i obdarz pełnym zaufaniem. Mam nadzieję, że … to Ty jesteś przywódcą.

Ja po takiej grze zespołowej zrozumiałem jakie to ma znaczenie by działać razem. Nieważne czy w biznesie, czy w domu rodzinnym. Zrób to samo. Powodzenia.

Zwróć też uwagę na artykuły o audytorze oraz Tuscie Mózgów.

Jacek 'Hodża' Paciorek


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Cytat dnia

"Handel DasCoin na giełdach publicznych jest istotną częścią rozwoju DasCoin. Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem umieszczenia DasCoin na giełdzie CoinBene, która szybko stała się jedną z największych na świecie giełd kryptowalutowych."
Michael Mathias
CEO DasCoin Limited

logoDasExchange
2018-07-21 16:42

notowania

Projekt Fenix CashFlow

Logo

Wsparcie przy zakładaniu, rejestracji oraz obsłudze księgowej spółek LTD (UK) i LLC (USA). VAT MOSS w Europie.

Kategorie na blogu

kategoria-biznes-pn
kategoria-rozwoj-osobisty-wt
kategoria-finansowy-alfabet-sr
kategoria-narzedzia-cz
kategoria-zdrowie-pt

ZASADA BOGACTWA

"Tam gdzie kieruje się uwaga, płynie energia i poprawiają się wyniki."

T. Harv Eker
"Informacja (wiedza) jest formą energii."
Jacek 'Hodża' Paciorek
2016-09-20