Blog Jacek 'Hodża' Paciorek

Wiedza dla Wolności

RSS 2.0

Gra zespołowa

Doświadczenie gry zespołowej da Tobie dużo do myślenia i najprawdopodobniej wpłynie na Twoje dalsze postępowanie w życiu a na pewno doprowadzi do dużych zmian.

Z życia

Byłem na szkoleniu ?Finansowy Luz?, zorganizowanym przez Biznes Instytut w lutym 2013 r. Przechodziliśmy tam 10 kroków finansowej edukacji wg programu ?Bogatego Ojca? (Rich Dad) Roberta Kiyosaki. Graliśmy wiele razy w grę CASHFLOW 101, w tym zespołowo.

cashflow-plansza-600

Plansza do gry CASHFLOW

 

W grę zespołową zagrałem właśnie tam pierwszy raz w życiu. To było NIESAMOWITE DOŚWIADCZENIE. Mieliśmy wszyscy całym zespołem wyjść z Wyścigu Szczurów i przejść na Szybki Tor, czyli tam gdzie żyją i działają ludzie bogaci. I … wszyscy wyszliśmy, mój zespół był pierwszy. Nie jedna osoba została bogata, tylko wszyscy …

Jak to było możliwe, że w tak szybkim tempie i wszyscy naraz dokonaliśmy zmiany (w grze) w naszym życiu? Kluczem jest GRA ZESPOŁOWA. Okazuje się, że ludzie bogaci, przebywający w kwadrantach B ? Biznes i I ? Inwestowanie grają z reguły zespołowo i mają w związku z tym osiągnięcia.

To jest styl życia, który wymaga zaufania, czyli rzeczy nieodzownej w biznesie. Kiedy zgromadzisz wokół siebie zespół ludzi zaangażowanych i wzajemnie się wspierających to sprawy idą do przodu w niezwykle szybkim tempie.

Przestaje się liczyć dobro jednostki, wszystko jest nastawione na osiągnięcie celu. Nie musisz myśleć o sobie, gdyż i tak wiesz, że sukces osiągniesz razem z zespołem. Wspierasz innych mając świadomość, że reszta robi dokładnie to samo dla Ciebie.

Ja jako ostatni z zespołu osiągnąłem niezależność finansową dającą mi wstęp na szybki tor. Ale nie miało to znaczenia, gdyż i tak założenia gry zespołowej dawały mi GWARANCJE wyjścia w Wyścigu Szczurów. Mogłem się więc całkowicie poświęcić dla pozostałych. To było jednocześnie trudne, wymagające żelaznych nerwów jak i zdumiewające, gdyż w ogóle przestały mieć dla mnie znaczenie moje pieniądze oraz moje indywidualne działania. WSZYSTKO POŚWIĘCIŁEM DLA ZESPOŁU I WSZYSCY OSIĄGNĘLIŚMY SUKCES.

… I wychodzisz z Wyścigu Szczurów na Szybki Tor … razem z całym zespołem.

To była gra, które symuluje rzeczywistość i daje mocno do myślenia. A jak jest w realnym życiu? Gdzie mogą funkcjonować takie zespoły? Jasne, że w biznesie i pracy. Również w … domu. Przecież rodzina też może funkcjonować jako zespół a tym samy szybciej osiągać postawione cel, nawet te związane z uzyskaniem niezależności finansowej. Jeśli jest wzajemna akceptacja, szacunek, wsparcie, obie strony rozumieją się nawzajem i pomagają sobie w sytuacjach codziennych jak i trudnych niecodziennych to idą w tym samym kierunku a nie ścierają się ze sobą i tym samym koncentrując się na celu … osiągają go.

Jest jeszcze jedna ważna rzecz. Musi być przywódca. Tak działamy razem. Razem dyskutujemy, razem podejmujemy decyzje z tym, że jeśli jest konflikt lub brak zgody na wybór rozwiązania to właśnie przywódca ma ostateczny głos. To on pilnuje obranej strategii i interweniuje w sytuacjach kryzysowych. Zastanów się kto jest w Twoim zespole przywódcą, szanuj go i obdarz pełnym zaufaniem. Mam nadzieję, że … to Ty jesteś przywódcą.

Ja po takiej grze zespołowej zrozumiałem jakie to ma znaczenie by działać razem. Nieważne czy w biznesie, czy w domu rodzinnym. Zrób to samo. Powodzenia.

Zwróć też uwagę na artykuły o audytorze oraz Tuscie Mózgów.

Jacek 'Hodża' Paciorek


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kurs KryptoFastlane

Logo

kryptowaluty | technologia blockchain | aktywa cyfrowe praktycznie
przycisk rejestracjiPrezentacja otwarta AD:vantage
Warszawa

2019-09-24 wtorek 18:00

prezentacja

 

 

?>

Nowości logo

Bezpośrednie polecanie

od 2019-07-17

  • poziom 1 - 5%
  • poziom 2 - 1%
  • poziom 3 - 1%
  • poziom 4 - 1%
  • poziom 5 - 1%

 

"Tam gdzie kieruje się uwaga, płynie energia i poprawiają się wyniki."

T. Harv Eker
"Informacja (wiedza) jest formą energii."
Jacek 'Hodża' Paciorek

Projekt Fenix CashFlow

Logo

Wsparcie przy zakładaniu, rejestracji oraz obsłudze księgowej spółek LTD (UK) i LLC (USA). VAT MOSS w Europie.

Karta jak abonament

Kategorie na blogu

kategoria-biznes-pn
kategoria-rozwoj-osobisty-wt
kategoria-finansowy-alfabet-sr
kategoria-narzedzia-cz
kategoria-zdrowie-pt