Blog Jacek 'Hodża' Paciorek

EUROCASH kontra CASHFLOW 101

W środę 2015-05-20 odbyła się inauguracja Ośrodka Finansowej Edukacji (OFE) w Łodzi. Zajęcia poprowadzili:

  • Sławomir Luter z Luter Learning System
  • Sebastian Olgierd Zdrojewski
eurocash-ofe-lodz-jacek-paciorek-slawek-luter-1-600x450
Jacek Paciorek, Sławek Luter, Łódź 2015-05-20

Graliśmy w polską grę EUROCASH – Edukacja Finansowa stworzoną przez Bartosza Wilczka oraz Magdalenę Balcerzak.

bartosz-wilczek-magdalena-balcerzak
Magdalena Balcerzak, Bartosz Wilczek

EUROCASH uczy schematów finansowych jakich używają ludzie bogaci, poprzez grę edukacyjną i sprawdzoną wiedzę ekspertów zaangażowanych w jej tworzenie. W trakcie gry przeżywasz prawdziwe emocje, takie same jakie rządzą Tobą w rzeczywistości.

Gra jest najbardziej skutecznym sposobem przekazywania wiedzy!

To bardzo ważne abyś się tego nauczył. Większość Polaków nie wynosi z domu żadnej edukacji finansowej, szkoła nie ma tego też w programie. Rodzice najczęściej pracują na etacie i taki model przekazują dzieciom. Szkoła jest nastawiona na produkcję pracowników i tak edukuje uczniów.

Gdzie więc znaleźć edukację finansową oraz ludzi, którzy myślą inaczej, mają inny, bogaty schemat finansowy? Np. na zajęciach Ośrodków Finansowej Edukacji, gdzie wykorzystywana jest właśnie gra EUROCASH.

EUROCASH kontra CASHFLOW 101

Już ponad 100 razy grałem w grę CASHFLOW 101 oraz rzadziej w CASHFLOW 202, zarówno prowadząc samemu Klub CASHFLOW jak i w innych miejscach np. w Klubie Inteligencji Finansowej w Łodzi. Dlatego rzuciło mi się w oczy kilka różnic pomiędzy obieram grami:

  • rzeczywiście EUROCASH jest dostosowane do polskich warunków co czyni grę bardziej bliską grającym;
  • w EUROCASH masz możliwość wyboru w co inwestujesz gdyż inwestycje są rozbite na 3 grupy. W CASHFLOW inwestycja jest bardziej losowa;
  • kiedy wejdziesz na Wielkie Koło, może się zdarzyć, tak jak w życiu, że wrócisz z powrotem do BŁĘDNEGO KOŁA, w CASHFLOW 101 nie.

Ten ostatni punk jest bardziej zbliżony do życia w EUROCASH ale zwróć uwagę, że jeśli raz przejdziesz do WIELKIEGO KOŁA (wyjdziesz na SZYBKI TOR), to w Twojej głowie została świadomość, że jest to możliwe i dlatego jeśli nawet powinie Ci się noga to i tak najprawdopodobniej wrócisz do życia jakie wiodą ludzie bogaci i to zapewne szybciej niż to było za pierwszym razem.

Nawyki

Gra wyrabia nawyki finansowego myślenia i działania. Nawyk potrzebuje czasu aby się utrwalić i zacząć działać automatycznie. Dlatego powinieneś grać w EUROCASH jak najczęściej aby takie nawyki u Ciebie powstały.

Zajęcia w Łodzi w Ośrodku Finansowej Edukacji odbywają się co środę o godz. 18:30. Więcej informacji oraz szczegóły następnych spotkać znajdziesz na fanpage na Facebooku:

https://www.facebook.com/pages/Ośrodek-Finansowej-Edukacji/

Do zobaczenia w Łodzi i innych miastach Polski 🙂

EUROCASH kontra CASHFLOW 101

Jedna myśl na “EUROCASH kontra CASHFLOW 101

  1. Dziękujemy. Jest nam niezmiernie miło czytać dobre opinie. Dziękujemy również za docenienie Polskiej marki, jaką niewątpliwie jest projekt i gra EuroCash oraz naszych starań klubu OFE ŁÓDŹ.

    Jednocześnie Zapraszamy Wszystkich zainteresowanych rozwojem osobistym, a szczególnie edukacją finansową w każdą Środę o 18:30 do OFE – EuroCash Łódź.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przewiń do góry